Wybielanie zębów gabinetowe. Sprawdź, jakie ma zalety!

Kategoria: Inne

Piękny, biały uśmiech coraz częściej decyduje o sukcesie zarówno w sferze towarzyskiej, jak i zawodowej. Wielu pacjentów decyduje się więc na zabieg wybielania zębów, który umożliwia jego osiągnięcie już podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Jak przebiega wybielanie zębów u dentysty i jakich efektów można się spodziewać? Dlaczego domowe sposoby mogą okazać się nieskuteczne i niebezpieczne? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Na czym polega gabinetowe wybielanie zębów?

W klinice Adental oferujemy naszym Pacjentom dwie metody wybielania zębów.

Pierwsza z nich to wybielanie zębów lampą Zoom, której światło aktywuje środek wybielający nakładany na zęby Pacjenta. Zabieg przeprowadza higienistka stomatologiczna w gabinecie.

Drugą metodą jest wybielanie nakładkowe, które Pacjent przeprowadza samodzielnie w domu. Może ono być stosowane zamiast wybielania lampą lub jako zabieg uzupełniający w celu wzmocnienia efektów.

Zabieg wybielania zębów – etapy

Na początek lekarz stomatolog sprawdza, czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania do wybielania zębów. Jama ustna powinna być w pełni zdrowa – bez próchnicy, nadwrażliwości zębów czy chorób przyzębia. Uzębienie powinno być też wolne od osadów i kamienia nazębnego, dlatego zwykle przed wybielaniem zlecana jest higienizacja.

Pierwszym etapem zabiegu wybielania jest nałożenie na dziąsła ochronnej substancji. Później higienistka rozprowadza na powierzchni zębów specjalny żel wybielający na bazie nadtlenku wodoru, który następnie aktywowany jest światłem lampy.

Podczas procesu wybielania lampą Zoom zostają wykonane 3-4 sesje naświetlania. Cały zabieg trwa ok. 60 min.

Zalety wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

W dążeniu do białego uśmiechu wielu Pacjentów szuka domowych metod wybielania zębów. Wśród najczęściej wykorzystywanych w tym celu substancji wymienia się sodę oczyszczoną, sok z cytryny oraz węgiel leczniczy.

Mimo że same w sobie te produkty mają delikatne właściwości rozjaśniające, to trzeba wiedzieć, że takie wybielanie zębów niszczy szkliwo. Agresywne substancje ścierne oraz kwasy uszkadzają powierzchnię zębów, odsłaniając przy tym nie tylko unerwioną, ale także ciemniejszą od szkliwa zębinę. Efektem często jest więc silna nadwrażliwość zębów i – niestety – zmiana odcienia na jeszcze ciemniejszy.

Wybielanie gabinetowe oraz wybielanie ze specjalnie przez dentystę przygotowanymi nakładkami zapewnia Pacjentowi pełne bezpieczeństwo oraz skuteczność.

Zalecenia po wybielaniu zębów

Zarówno gabinetowe, jak i nakładkowe wybielanie zębów wymaga od Pacjenta utrzymywania tzw. białej diety, która wyklucza produkty silnie barwiące.

Wybielanie zębów gabinetowe – podsumowanie

Wybielanie zębów to bezpieczny i sprawdzony sposób na jasny, promienny uśmiech – pod warunkiem że zostanie przeprowadzone pod kontrolą lekarza specjalisty.
Zapraszamy do naszej kliniki, gdzie nowoczesna technologia oraz pełne bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta są dla nas najważniejsze!

Więcej niż zaufanie

Opinie

Zapraszamy do gabinetów

Czas na kontakt!
Nasz adres email
gabinet@adental.pl
Numer telefonu:
+48 500 514 900
Adres email:
wroclaw@adental.pl
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Numer telefonu:
+48 500 536 900
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie. Gwarantujemy szybką odpowiedź na Państwa zapytania i jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji w ramach świadczonych przez nas usług.