Licówki porcelanowe czy kompozytowe?

Kategoria: Inne

Licówki to szybki i skuteczny sposób na metamorfozę uśmiechu. Pozwalają zmienić kształt, wielkość, a także kolor zębów już podczas jednej wizyty.

Pacjenci, którzy są nimi zainteresowani, zastanawiają się, czy lepsze dla nich będą licówki kompozytowe czy porcelanowe. W Adental szczegółowo wyjaśniamy wszystkie różnice pomiędzy tymi rodzajami licówek, przedstawiając Pacjentowi efekty, jakie może uzyskać. Dziś postanowiliśmy zebrać te różnice w jednym artykule, by był praktyczną ściągą dla każdego, kto myśli o założeniu licówek.

Licówki – co to takiego?

Licówki to cienkie warstwy materiału stomatologicznego, które nakłada się na odpowiednio spreparowane wcześniej szkliwo. Założenie licówek dyktowane jest głównie względami estetycznymi, ale w wielu przypadkach także zdrowotnymi – mogą one bowiem zlikwidować drobne wady zgryzu lub odbudować starte zęby.

Licówki porcelanowe – charakterystyka

Licówki porcelanowe są cienkimi płatkami porcelany, które mocuje się na przednich zębach w linii uśmiechu. Nie wymagają dużej ingerencji w strukturę zęba, a pozwalają na błyskawiczną odmianę uzębienia.

Zalety licówek porcelanowych

Licówki porcelanowe są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale imitują naturalne szkliwo, dlatego zapewniają Pacjentowi wysoką estetykę uśmiechu.
Jakie są wady licówek porcelanowych? Ze względu na użyte materiały i konieczność udziału bardziej złożonej technologii, która jest potrzebna do ich wytworzenia, ich cena jest wyższa niż cena licówek kompozytowych. Należy jednak brać pod uwagę, że licówki z porcelany wytrzymują nawet do 10-15 lat, podczas gdy licówki z kompozytu należy wymienić po 5-7 latach.

Licówki kompozytowe – opis

Licówki kompozytowe wykonuje się z kompozytu – tego samego materiału, który stosowany jest do opracowywania wypełnień. Materiał kompozytowy nanoszony jest bezpośrednio przez lekarza stomatologa w gabinecie – nie wymaga pomocy laboratorium protetycznego.

Zalety licówek kompozytowych

Dzięki temu, że licówki kompozytowe wykonane są z materiału, który opracowywany jest przez samego lekarza stomatologa, proces ich założenia jest jeszcze szybszy niż licówek porcelanowych.

Co więcej, dają one możliwość późniejszej modyfikacji w już nałożonym materiale kompozytowym lub zupełny powrót do dawnego uzębienia – dzięki temu są idealną opcją dla tych osób, które metamorfozę uśmiechu przechodzą pierwszy raz i nie są jeszcze pewne, czy chciałyby wprowadzać zmiany na stałe.

Licówka kompozytowa a porcelanowa – różnice

Podsumujmy więc wszystkie różnice!

Porcelanowe licówki wykonuje się z bardziej trwałego materiału niż ich kompozytowy odpowiednik. Porcelana w kontakcie ze światłem zachowuje się też inaczej niż kompozyt, dlatego zapewnia najwyższą estetykę i idealne odwzorowanie naturalnych zębów.

Licówki kompozytowe z kolei, dzięki temu, że nie wymagają pomocy laboratorium techniki dentystycznej, są bardziej atrakcyjne cenowo. Należy pamiętać, że przy wzorowej higienie również one zapewniają bardzo naturalny wygląd – są nie do odróżnienia od własnych zębów.

Licówki porcelanowe czy kompozytowe – podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki porównaniu obu typów licówek wybór będzie teraz prostszy. Jeśli chcesz wiedzieć, czy dane licówki będą dla Ciebie odpowiednie, zapraszamy na wizytę konsultacyjną, podczas której nasz lekarz protetyk zapozna się z Twoimi potrzebami i zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Więcej niż zaufanie

Opinie

Zapraszamy do gabinetów

Czas na kontakt!
Nasz adres email
gabinet@adental.pl
Numer telefonu:
+48 500 514 900
Adres email:
wroclaw@adental.pl
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Numer telefonu:
+48 500 536 900
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie. Gwarantujemy szybką odpowiedź na Państwa zapytania i jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji w ramach świadczonych przez nas usług.