Pełna diagnostyka pacjenta i plan leczenia

Kategoria: Inne

Pierwszym krokiem po przyjściu do naszego gabinetu jest wypełnienie ankiety zdrowia, dzięki czemu proces leczenia będzie przebiegał sprawniej i bezpieczniej. W ankiecie zdrowia zawarte są informacje dotyczące danych osobowych, stanu zdrowia, przebytych chorób, zażywanych leków oraz alergii. Następnie w naszej pracowni RTG wykonujemy zdjęcie pantomograficzne szczęki i żuchwy w celu dokładnego zobrazowania całości uzębienia, stanu kości, kości stawu skroniowo żuchwowego, zatok oraz przegrody nosa. Na tej podstawie konsultujący Państwa specjalista będzie mógł dokładnie przeanalizować i kompleksowo zdiagnozować ewentualne problemy między innymi próchnicze, endodontyczne (stany zapalne ostre i przewlekłe miazgi, przebyte leczenie kanałowe), chirurgiczne (m.in.pozostałości korzeniowe, zęby zatrzymane, zęby wymagające usunięcia) czy periodontologiczne. Ułatwia to przebieg badania klinicznego i rozmowy z pacjentem.
Podczas tej wizyty jeśli wymaga tego dalsza diagnostyka wykonujemy również dokumentacje fotograficzną uśmiechu pacjenta by przeanalizować ją w programie DSD oraz pobieramy wyciski pod modele diagnostyczne.

Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie i kompleksowo – wielospecjalistyczny zespół lekarzy współdziała ze sobą na każdym etapie leczenia począwszy od pierwszego spotkania.

Diagnostyka 3D również nie ma dla nas tajemnic gdyż w naszej placówce dysponujemy nowoczesną tomografią komputerową GENDEX GXCB-500 HD umożliwiającą badanie CBCT twarzoczaszki. Umożliwia ono lekarzom rzetelne przygotowanie do przeprowadzenia nawet bardzo trudnych zabiegów w jak najbezpieczniejszy i najbardziej przewidywalny sposób. Dzięki temu ilość powikłań ulega zmniejszeniu do minimum.

Przed etapami klinicznymi koniecznym jest również wykonanie zabiegów z zakresu higieny zębów i jamy ustnej. Nasze dyplomowane higienistki otaczają stałą opieką pacjentów (zabiegi higienizacji zaleca się co 6 miesięcy) i wykonują zabiegi oczyszczania zębów zarówno z kamienia (scaling) jak i z osadów (piaskowanie). Dzięki profesjonalnemu instruktażowi higieny jamy ustnej, zębów i języka ułatwia nabranie przez Pacjenta prawidłowych nawyków higienicznych. W razie konieczności kierują pacjenta do periodontologa.

Gdy pacjent jest już gotowy, zapoznał się i zaakceptował plan leczenia przystępujemy do etapów klinicznych i ewentualnie laboratoryjnych wykonania zaplanowanych procedur medycznych. Dzięki własnemu laboratorium protetycznemu nad każdym etapem protetycznym i implantoprotetycznym czuwa mgr Techniki dentystycznej.

Więcej niż zaufanie

Opinie

Zapraszamy do gabinetów

Czas na kontakt!
Nasz adres email
gabinet@adental.pl
Numer telefonu:
+48 500 514 900
Adres email:
wroclaw@adental.pl
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Numer telefonu:
+48 500 536 900
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie. Gwarantujemy szybką odpowiedź na Państwa zapytania i jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji w ramach świadczonych przez nas usług.