Pełna diagnostyka pacjenta i plan leczenia

Rate this post

Pierwszym krokiem po przyjściu do naszego gabinetu jest wypełnienie ankiety zdrowia, dzięki czemu proces leczenia będzie przebiegał sprawniej i bezpieczniej. W ankiecie zdrowia zawarte są informacje dotyczące danych osobowych, stanu zdrowia, przebytych chorób, zażywanych leków oraz alergii. Następnie w naszej pracowni RTG wykonujemy zdjęcie pantomograficzne szczęki i żuchwy w celu dokładnego zobrazowania całości uzębienia, stanu kości, kości stawu skroniowo żuchwowego, zatok oraz przegrody nosa. Na tej podstawie konsultujący Państwa specjalista będzie mógł dokładnie przeanalizować i kompleksowo zdiagnozować ewentualne problemy między innymi próchnicze, endodontyczne (stany zapalne ostre i przewlekłe miazgi, przebyte leczenie kanałowe), chirurgiczne (m.in.pozostałości korzeniowe, zęby zatrzymane, zęby wymagające usunięcia) czy periodontologiczne. Ułatwia to przebieg badania klinicznego i rozmowy z pacjentem.

Podczas tej wizyty jeśli wymaga tego dalsza diagnostyka wykonujemy również dokumentacje fotograficzną uśmiechu pacjenta by przeanalizować ją w programie DSD oraz pobieramy wyciski pod modele diagnostyczne.

Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie i kompleksowo – wielospecjalistyczny zespół lekarzy współdziała ze sobą na każdym etapie leczenia począwszy od pierwszego spotkania.

Diagnostyka 3D również nie ma dla nas tajemnic gdyż w naszej placówce dysponujemy nowoczesną tomografią komputerową GENDEX GXCB-500 HD umożliwiającą badanie CBCT twarzoczaszki. Umożliwia ono lekarzom rzetelne przygotowanie do przeprowadzenia nawet bardzo trudnych ofertaów w jak najbezpieczniejszy i najbardziej przewidywalny sposób. Dzięki temu ilość powikłań ulega zmniejszeniu do minimum.

Przed etapami klinicznymi koniecznym jest również wykonanie ofertaów z zakresu higieny zębów i jamy ustnej. Nasze dyplomowane higienistki otaczają stałą opieką pacjentów (ofertai higienizacji zaleca się co 6 miesięcy) i wykonują ofertai oczyszczania zębów zarówno z kamienia (scaling) jak i z osadów (piaskowanie). Dzięki profesjonalnemu instruktażowi higieny jamy ustnej, zębów i języka ułatwia nabranie przez Pacjenta prawidłowych nawyków higienicznych. W razie konieczności kierują pacjenta do periodontologa.

Gdy pacjent jest już gotowy, zapoznał się i zaakceptował plan leczenia przystępujemy do etapów klinicznych i ewentualnie laboratoryjnych wykonania zaplanowanych procedur medycznych. Dzieki własnemu laboratorium protetycznemu nad każdym etapem protetycznym i implantoprotetycznym czuwa mgr Techniki dentystycznej.

 

Zaufali nam

Umów wizytę