Przebarwienia zębów

Kategoria: Inne

Wielu pacjentów interesuje się ofertą wybielania zębów. Spowodowane jest to zaburzeniami estetyki uśmiechu, często to właśnie przebarwienia na zębach są źródłem kompleksów i zaniżonej samooceny. Przyczyny przebarwień mogą być wewnątrz oraz zewnątrzpochodne.

Przebarwienia zewnątrzpochodne:

  • niedostateczna higiena jamy ustnej,
  • spożywanie produktów barwiących takich jak kawa, herbata, niektóre soki, czerwone wino,
  • palenie tytoniu,
  • próchnica zębów,

środki chemiczne oraz niektóre leki (chlorheksydyna, żelazo), u dzieci – antybiotyki tetracyklinowe (pod ich wpływem mleczaki zmieniają kolor na żółty, brunatny lub czerwonawy).

Przebarwienia wewnątrzpochodne:

Tego typu przebarwienia mogą być konsekwencją przedawkowania fluoru lub występowania chorób genetycznych.

Istnieją dwie metody wybielania zębów: profesjonalna-gabinetowa oraz domowa-nakładkowa

Wybielanie profesjonalne

Metoda ta wykonywana jest całościowo w gabinecie stomatologicznym. Pacjent informowany jest o planie, możliwych działaniach niepożądanych, oraz kosztach. Lekarz ocenia również stan uzębienia pacjenta, stan przyzębia, szczelność wypełnień oraz przeprowadza profesjonalne oczyszczenie zębów pacjenta. Ustalany jest również kolor wyjściowy zębów oraz kolor pożądany. Zabieg wybielania gabinetowego trwa około 40 minut, efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się około dwa lata (uzależnione jest to od indywidualnych uwarunkowań i trybu życia pacjenta). Lekarz stomatolog smaruje dziąsła specjalnym żelem ochronnym, a następnie pokrywa zęby preparatem z nadtlenkiem wodoru. Zęby naświetla się niebieskim światłem lampy. Im nowocześniejsza, tym zabieg bezpieczniejszy. W naszych klinikach używamy najnowocześniejszej lampy Bianco Smart Led, która wykorzystuje tzw. zimne, specjalnie filtrowane światło.

Wybielanie zębów metodą domową

Metoda ta polega na wykonaniu dla pacjenta indywidualnie dopasowanej szyny zębowej z przezroczystego, elastycznego materiału. Pacjent sam umieszcza nakładkę z preparatem wybielającym na zębach. Pierwszy etap tego typu wybielania rozpoczyna się w gabinecie stomatologicznym, w którym pacjent informowany jest o planie, możliwych działaniach niepożądanych, oraz kosztach. Lekarz ocenia stan uzębienia pacjenta, stan przyzębia, szczelność wypełnień oraz przeprowadza profesjonalne oczyszczenie zębów pacjenta. Ustalany jest również kolor wyjściowy zębów oraz kolor pożądany. Następnie lekarz pobiera wycisk, który jest odsyłany do pracowni techniki dentystycznej. Tam wykonany zostaje model gipsowy oraz nakładka, która dokładnie odwzorowuje łuk zębowy pacjenta. Indywidualnie wykonana nakładka minimalizuje ryzyko przecieku preparatu i podrażnienia dziąseł. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje od lekarza gotową nakładkę wraz z preparatem wybielającym i zalecenia, jak stosować, aby nie uszkodzić sobie zębów.

Więcej niż zaufanie

Opinie

Zapraszamy do gabinetów

Czas na kontakt!
Nasz adres email
gabinet@adental.pl
Numer telefonu:
+48 500 514 900
Adres email:
wroclaw@adental.pl
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Numer telefonu:
+48 500 536 900
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie. Gwarantujemy szybką odpowiedź na Państwa zapytania i jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji w ramach świadczonych przez nas usług.