Jak skutecznie utrzymać efekt wybielania zębów?

Kategoria: Inne

Pacjenci, którzy marzą o olśniewającym, śnieżnobiałym uśmiechu bardzo często wybierają się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalne wybielanie zębów. To najskuteczniejsza metoda, jednak trzeba pamiętać, że efekty wybielania nie są dane nikomu raz na zawsze – ich utrzymanie jest uzależnione przede wszystkim od samego pacjenta.

Jak utrzymać efekt wybielania zębów?

Najważniejszym zaleceniem, które jest konieczne do zachowania efektów wybielania jest tzw. biała dieta, czyli spożywanie posiłków niezawierających w swoim składzie silnych substancji barwiących. Jest to bardzo ważne jeśli chcemy, aby kolor zębów się ustabilizował i utrwalił.  Należy jej przestrzegać przez okres od 3 do 14 dni. Zależy to od indywidualnych predyspozycji każdego organizmu. U jednego pacjenta okres zwiększonej absorpcji barwników przez zęby może wynosić tylko 3 dni, a u innego – nawet ponad 2 tygodnie.

Jaki produktów nie powinno się spożywać w dniach bezpośrednio po zabiegu wybielania zębów?

  • Barwiących napojów, takich jak mocna czarna herbata, kawa, czerwone wino, coca-cola, soki z czarnych porzeczek lub ciemnych winogron.
  • Ciemnych sosów (grzybowy, pomidorowy),
  • Niektórych warzyw (buraczki, czerwona kapusta, pomidory),
  • Owoców (jagody, wiśnie, czarne i czerwone porzeczki, borówki).
  • Bez obaw można spożywać wszelkiego rodzaju nabiał (oprócz sztucznie słodzonych jogurtów), mięso drobiowe, makaron, ryż, białe pieczywo, a także warzywa i owoce o neutralnych barwach.

Bardzo ważną sprawą, którą należy poważnie rozważyć po zabiegu wybielenia zębów, to rzucenie palenia. Papierosy zdecydowanie przyspieszają odkładanie się osadu, przebarwiają również szkliwo, a także sprzyjają powstawaniu kamienia nazębnego.

Nie można również zapominać o właściwej higienie jamy ustnej!! Zęby należy myć po każdym posiłku, a jeśli to niemożliwe to przynajmniej 2 razy dziennie, przez około 2-3 minuty. Konieczne są również regularne wizyty u stomatologa – na ich podstawie lekarz będzie mógł w porę zareagować na pojawiające się ubytki próchnicowe, a także przeprowadzić profesjonalne zabiegi higienizacyjne takie jak: skaling, usuwanie kamienia nazębnego czy fluoryzacja.

 

Więcej niż zaufanie

Opinie

Zapraszamy do gabinetów

Czas na kontakt!
Nasz adres email
gabinet@adental.pl
Numer telefonu:
+48 500 514 900
Adres email:
wroclaw@adental.pl
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Numer telefonu:
+48 500 536 900
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie. Gwarantujemy szybką odpowiedź na Państwa zapytania i jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji w ramach świadczonych przez nas usług.