Higienizacja jamy ustnej

Rate this post

Najpopularniejszym ofertaiem wykonywanym w gabinecie stomatologicznym jest higienizacja jamy ustnej. Przebiega ona w trzech etapach:

1. Usuwanie kamienia nazębnego (scaling) – oferta, podczas którego za pomocą skalera ultradźwiękowego usuwamy twarde złogi kamienia nad i poddziąsłowego. Kamień nazębny pozostający na zębach, a szczególnie ten poddziąsłowy, stanowi siedlisko niebezpiecznych bakterii i prowadzi do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, w efekcie którego następuje jego zanik i odsłonięcie korzeni zębów – paradontoza. Zaleca się wykonywanie skalingu raz na pół roku.

2. Piaskowanie – oferta polegający na usunięciu z powierzchni zębów osadu i powierzchniowych przebarwień pozostałych po kawie, herbacie, papierosach itp. przy wykorzystaniu strumienia specjalnego piasku stomatologicznego.

3. Fluoryzacja – oferta mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Im więcej fluoru wbudowane jest w strukturę szkliwa, tym bardziej jest ono odporne na demineralizację pod wpływem kwasów produkowanych przez bakterie próchnicowe. Polega na pędzlowaniu, wcieraniu w zęby roztworów, żeli oraz lakierów fluorkowych lub nanoszeniu na powierzchnię zębów specjalnej pianki. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów za pomocą odpowiedniej pasty i po ich osuszeniu.

Serdecznie zapraszamy na promocyjną higienizację jamy ustnej do Centrum Stomatologicznego Adental we Wrocławiu i w Jelczu-Laskowicach!

Zaufali nam

Umów wizytę