Czym są implanty zębów Straumann?

Kategoria: Inne

Implanty zębów są to sztuczne korzenie, które pełnią taką samą funkcje jak naturalne. Gdy brakuje Ci zęba wraz z jego korzeniem implant zęba jest najlepszym, długoterminowym rozwiązaniem. Zęby przenoszą siły gryzienia na kość, co pozwala utrzymać ją w zdrowiu i prawidłowym kształcie. Jeśli dojdzie do utraty jednego lub kilku zębów, siły te ustają i kość może powoli zanikać. Spowoduje to z biegiem czasu zmianę profilu i wyglądu twarzy.

Implant dentystyczny to mała, ale bardzo silna śrubka wykonana z biokompatybilnych metali lub ceramiki. Implant umieszcza się w znieczuleniu miejscowym. Zastępuje on brakujący korzeń zębowy i służy jako podparcie dla nowego zęba. Okres gojenia trwa między 6, a 12 tygodni w zależności od indywidualnej sytuacji medycznej. Przez ten okres implant zostaje stabilnie zespolony z kością – proces ten nazywa się osseointegracją. Wygojony sztuczny korzeń służy jako baza dla mocowania indywidualnie wykonanych koron, mostów oraz całych protez zębowych.

Implanty mogą zapobiec stopniowemu pogarszaniu się stanu kości ponieważ naśladują działanie prawdziwych korzeni zębów, przenoszą siły gryzienia na kość w naturalny sposób. Konwencjonalne rozwiązania takie jak mosty czy protezy tego nie robią.
W naszych klinikach stosujemy System Implantologiczny -STRAUMANN– bazuje on na innowacyjnych rozwiązaniach, których skuteczność potwierdzona jest licznymi badaniami naukowymi. Produkty firmy Straumann wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów precyzyjnie wytwarzanych w Szwajcarii. Przełomowe innowacje takie jak powierzchnia SLActive® lub materiał wysokiej wytrzymałości Roxolid® podkreślają pozycję firmy Straumann jako jednego z najbardziej innowacyjnych liderów w implantologii od ponad 60 lat.

Niewiele systemów może potwierdzić swoją niezawodność w oparciu o długoczasowe dane. System implantów Straumann® jest jednym z najlepiej udokumentowanych systemów implantów na świecie. Ponad 35 lat doświadczenia i wiedzy. Szerokie naukowe dowody na temat implantów Straumann są dostępne jak również ponad 700 naukowych publikacji. Ponadto badania kliniczne o ponad 20 letniej rozpiętości obserwacji potwierdzają imponujący odsetek powodzenia zastosowania implantów o wartości 98,8%.

Z implantami Straumann możesz być pewien ich trwałości oraz długoterminowej dostępności komponentów. Straumann zapewnia dożywotnią gwarancję na implanty jeśli musiałyby zostać wymienione oraz wieloetapową gwarancję na elementy protetyczne. Bez względu na zmiany modeli, projektów oraz technologi zapewniamy dostępność niezbędnych elementów aby serwisować każdy wprowadzony implant przez wiele lat.


Dowiedz się więcej o implantach zębów w Adental

Więcej niż zaufanie

Opinie

Zapraszamy do gabinetów

Czas na kontakt!
Nasz adres email
gabinet@adental.pl
Numer telefonu:
+48 500 514 900
Adres email:
wroclaw@adental.pl
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Numer telefonu:
+48 500 536 900
Godziny otwarcia:

Poniedziałek 9.00 - 18.00
Wtorek 9.00 - 18.00
Środa 9.00 - 18.00
Czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 18.00
Sobota nieczynne
Niedziela nieczynne

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na naszej stronie. Gwarantujemy szybką odpowiedź na Państwa zapytania i jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji w ramach świadczonych przez nas usług.