Umów wizytę

Implantologia

W naszych klinikach zabiegi z zakresu implantologii wykonujemy z myślą o zdrowiu Pacjentów, chcąc zapewnić im najwyższy komfort i maksymalne polepszenie efektów leczenia. Stosowany przez nas System implantologiczny Straumann, bazuje na innowacyjnych rozwiązaniach, których skuteczność potwierdzono licznymi badaniami naukowymi.

 

Czym jest implant zęba?

Implant zęba to tytanowa śruba imitująca korzeń zęba. Dzięki biozgodności umieszczony w kości ulega trwałemu z nią połączeniu. Implantem możemy zastąpić zarówno brak pojedynczego zęba jak i braki rozległe. Implant stanowi filar dla odbudów protetycznych (koron, mostów itd.)

 

Implanty zębów w Adental Implanty zębów w Adental Implanty zębów w Adental
k

Dla kogo są implanty zębów?

Implanty zębów możemy montować praktycznie w każdym wieku, wyjątek stanowią dzieci i młodzież do ukończenia okresu wzrostu. Najczęstszą przyczyną implantacji jest utrata zęba w wyniku urazu. Również rozległe braki uzębienia lub całkowite bezzębie są wskazaniami do wykonania tego zabiegu. Warunkiem jest zachowanie odpowiedniej ilości i jakości tkanki kostnej szczęk, brak niewyrównanych schorzeń metabolicznych, chorób błony śluzowej jamy ustnej, dobra higiena jamy ustnej, okres radio i chemioterapii. Także palenie powyżej 10 papierosów dziennie. Wszystkie te sytuacje opóźniają lub też zupełnie uniemożliwiają procesy gojenia i integracji – „przyjęcia się ” implantu.
k

Czy implanty zębowe są na całe życie?

Podstawą trwałości implantów oraz prac protetycznych na nim wykonanych jest prawidłowa higiena jamy ustnej. O implanty dbamy jak o własne zęby – prawidłowo szczotkujemy, przestrzegamy terminów wizyt kontrolnych, a także poddajemy się zabiegom profesjonalnej higienizacji jamy ustnej. Przestrzegając tych zasad będziemy cieszyć się pięknym uśmiechem długie lata.
k

Czy stać mnie na implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne zębów to stosunkowo duży wydatek jednak bardzo opłacalny i zwracający się z nawiązką. Zarówno stałe jak i ruchome uzupełnienia protetyczne nie zapewnią takiego komfortu, wygody użytkowania. Możliwość rozgryzania i rozdrabniania pokarmów bez stresu i konieczności analizowania składu potrawy jest bezcenna. Piękny uśmiech oparty na implantach zębów wygląda naturalnie dzięki czemu pacjent zyskuje pewność, lepiej mu się wiedzie zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Dodatkowo do uzupełnień stałych typu most, korona musimy oszlifować sąsiednie zęby, a ceny ich są niewiele niższe od implantów stomatologicznych.
k

Czy wszczepienie implantów jest bolesne?

Zabiegi implantacji są całkowicie pozbawione bólu dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, które jest wystarczające w obrębie szczęki i żuchwy. Stosowanie narkozy nie jest potrzebne. Pacjent ma zachowaną pełną świadomość, a zniesione czucie bólu.

 


Potrzebujesz dodatkowych informacji o implantach zębów? Odwiedź nasz dział zawierający liczne pytania oraz odpowiedzi, a także bazę informacji z którymi możesz się zapoznać. W każdej chwili możesz skorzystać również z naszej profesjonalnej porady kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w naszej bazie wiedzy o IMPLANTACH:

https://adental.pl/implanty-zebow/