Umów wizytę

Implanty zębów - baza wiedzy i informacji

Powodów utraty zębów jest wiele - urazy mechaniczne, próchnica, patologiczne rozchwianie zębów, choroby przyzębia i inne. W konsekwencji może to prowadzić do zaburzenia samooceny, wycofania, poczucia wstydu. Również nasz układ pokarmowy jest zagrożony. Przy niepełnym uzębieniu trudności przysparza gryzienie, żucie, rozdrabnianie mięsa, owoców, a nawet skorki od chleba. Z tego powodu wzrasta spożycie węglowodanów, a co za tym idzie zaczyna się odkładać tkanka tłuszczowa i tyjemy. Obecnie dostępne są liczne metody umożliwiające odbudowe utraconych zębów. Jedna z nich to IMPLANT-kolokwialnie mówiąc śruba wkręcona w kość imitująca korzeń zęba , stanowiąca podporę do odbudowy korony zęba

Dla kogo są implanty zębów ?

Implanty zębów możemy montować praktycznie w każdym wieku, wyjątek stanowią dzieci i młodzież do ukończenia okresu wzrostu. Nie ma określonego ograniczenia maksymalnego wieku dla wszczepienia implantów zębów-warunkiem jest przeprowadzenie zleconych przez lekarza stomatologa badań, które wykluczą nieprawidłowości u danego Pacjenta np. niewyrównaną cukrzycę.
Najczęstszą przyczyną implantacji jest utrata zęba w wyniku urazu. Również rozległe braki uzębienia lub całkowite bezzębie są wskazaniami do wykonania tego zabiegu.

Bardzo ważne jest, aby uzupełnić braki zębowe jak najszybciej jest to możliwe, ponieważ zęby sąsiednie przemieszczają się w stronę luki zębowej, dochodzi do ich przechylania się i zaniku kości. Zwiększa to znacznie przyszłe koszty wykonywania uzupełnień w tych miejscach.

Co dzieje się z zębami sąsiadującymi z luką zębową: