Umów wizytę

Protezy elastyczne

Wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, które w porównaniu do tradycyjnych protez akrylowych zapewnia protezie odporność na złamanie oraz znacznie większy komfort użytkowania i estetykę (brak metalowych klamer). Ponadto protezy elastyczne są cieńsze od standardowych, mają lepsze utrzymanie i nie wywołują reakcji alergicznych.

  • Acetalowe – stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych protez szkieletowych metalowych. Polecane są szczególnie dla osób uczulonych na metale oraz ceniących sobie wysoką estetykę (płyta protezy wykonana jest w kolorze zębów lub dziąsła, dzięki czemu proteza taka jest całkowicie niewidoczna, nawet w odcinku zębów przednich).
  • Kopolimer F.J.P. – Nie zawiera w swoim składzie akrylu. Jest Szczególnie polecany osobom z alergią na monomer resztkowy znajdujący się w protezach akrylowych, pacjentom z tendencjami do łamania protez oraz ceniącym sobie wysoką estetykę. F.J.P. dzięki odpowiedniej transparencji i barwie harmonizuje z kolorem błony śluzowej i jest całkowicie niewidoczne dla osób postronnych (brak metalowych klamer).

 

protezy-elastyczne-4protezy-elastyczne-3protezy-elastyczne-2protezy-elastyczne
protezy-elastyczne-5

 

Zapraszamy również do poznania pracowni protetycznej Adental oraz zapoznania się z naszą ofertą protetyki